Dostępność

:
Zapisy wkrótce

Powiadomienie o dostępności - zostaw nr telefonu poniżej

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój numer telefonu.


Miejsce szkolenia:

Szkolenie online

Godziny zajęć:

18:00 - 21:00

Nie pasuje Ci termin? Po szkoleniu otrzymasz tygodniowy dostęp do nagrania z webinaru!

Instruktor:

mgr Magdalena Rusiecka-Serwatka

Jest to kurs przeznaczony dla:

fizjoterapeutów;

Ilość godzin dydaktycznych:

4 godziny dydaktyczne

W przypadku rejestracji na szkolenie za pomocą poczty elektronicznej serwisu Onet.pl uczestnik może nie otrzymywać e-maili - poczta Onet nie współpracuje prawidłowo z platformą ClickMeeting. Sugerujemy skorzystanie z adresu mailowego innego serwisu.

Opis szkolenia:

Pacjenci po operacjach uroginekologicznych - związanych z dysfunkcjami takimi jak: nietrzymanie moczu i stolca oraz obniżenie narządów miednicy mniejszej, wymagają szeroko pojętej kompleksowej opieki pooperacyjnej. Szczególną rolę na tym etapie powrotu do zdrowia i pełnej sprawności pełnią fizjoterapeuci. Już na oddziale szpitalnym, w pierwszych dobach pooperacyjnych, pacjent objęty jest opieką fizjoterapeutyczną dostosowaną do etapu gojenia się tkanki. Po powrocie do domu, na etapie dalszego powrotu do zdrowia, fizjoterapia stopniowo przywraca sprawność i umożliwia pełen powrót do aktywności sportowej. Sztuką jest stopniowe, prowadzone  i monitorowane przez fizjoterapeutę, wykonywanie treningu mięśni dna miednicy, tak żeby po operacjach z dostępu brzusznego czy też pochwowego (w wypadku kobiet) odzyskały one swoją pełną siłę oraz wydolność. Uzupełnieniem oraz kontynuacją terapii uroginekologicznej pooperacyjnej związanej z aktywizacją mięśni dna miednicy, jest odpowiednio zaprojektowany i dostosowany do potrzeb konkretnych grup pacjentów uroginekologicznych, trening funkcjonalny.

Wprowadzenie pooperacyjnego treningu funkcjonalnego u pacjentów uroginekologicznych polega na połączeniu ćwiczeń fizycznych, naśladujących codzienne aktywności typu: odkurzanie, podlewanie kwiatów, wchodzenie po schodach, zdejmowanie zasłon, mycie okien itp., z aktywizacją mięśni dna miednicy w celu zapobiegania: pooperacyjnemu nietrzymaniu moczu bądź stolca oraz ustabilizowaniu mięśni dna miednicy jako podpory dla wszystkich narządów miednicy mniejszej

Cel szkolenia:.

Uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu:

  • znajomości dysfunkcji oraz operacji uroginekologicznych,
  • umiejętności planowania treningu funkcjonalnego u pacjentów po operacjach: nietrzymania moczu bądź stolca, obniżeń narządów miednicy mniejszej, histerektomii oraz prostatektomii,
  • budowania postawy świadomej i zaangażowanej w odzyskiwanie zdrowia i sprawności, tworzenie więzi interpersonalnych, tworzenie grup wsparcia pacjentów z podobnymi dysfunkcjami uroginekologicznymi.

Program szkolenia:

  • Nietrzymanie moczu oraz stolca: epidemiologia, nomenklatura, podział, diagnostyka, strategie terapeutyczne.
  • Obniżenia narządów miednicy mniejszej: nomenklatura, podział, diagnostyka, strategie terapeutyczne.
  • Operacje uroginekologiczne, histerektomia, prostatektomia.
  • Planowanie i realizacja treningu funkcjonalnego po operacjach: w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżeń narządów miednicy mniejszej, po histerektomii i prostatektomii.

Kursant otrzymuje:

  • prawo do uczestnictwa w zajęciach online
  • dostęp do nagrania szkolenia na czas 7 dni
  • certyfikat ukończenia kursu (drogą mailową - po zakończeniu szkolenia)
  • fakturę VAT (drogą mailową – po zakończeniu szkolenia

Instruktor:

mgr Magdalena Rusiecka - Serwatka

Dyplomowana terapeutka uroginekologiczna, Magister Fizjoterapii AWF we Wrocławiu (studia wyższe ukończone z wyróżnieniem); terapeutka zajęciowa, promotorka zdrowia. Specjalizuje się w fizjoterapii pediatrycznej oraz uroginekologicznej.

Odbyła liczne szkolenia w zakresie fizjoterapii ginekologicznej oraz terapii manualnej.

W swojej pracy z pacjentem wykorzystuje najnowszą wiedzę oraz innowacyjne techniki fizjoterapii: terapię manualną dzieci, trójpłaszczyznową terapię manualną wad stóp, dynamiczną stabilizację nerwowo - mięśniową Kolara, terapię mięśniowo - powięziową oraz punktów spustowych.